RELAX PRO ZAMĚSTNANCE  

Proměna starých kanceláří na příjemný odpočinkový prostor s kavárnou a občerstvením pro zaměstnance i obchodní partnery.

Lokalita       Praha 1

Studie          2017

Stav              realizováno 2017

Projekt ve spolupráci s Hezkey s.r.o. I Foto Alexander Dobrovodský

Historická budova v centru Prahy v Jindřišské ulici​ byla deformována nevkusnými zásahy z 80.-90.let 20.st. 

Podstatná část rozpočtu padla na demontáž příček a podhledů, tedy na nutné stavební úpravy, které pouze odkryly původní krásu prostoru, ovšem bez nich by realizace nedávala smyl.

 

Zadáním investora bylo vytvořit příjemné místo pro konzultanty společnosti Bidli, které bude sloužit jako interní kavárna s občerstvením a také jako místo pro setkávání s obchodními partnery. Investor si prostory pronajímá, tudíž rozpočet na realizaci byl omezený a bylo nutné respektovat požadavek mobility v případě přesunu do jiných prostor. 

Navrhla jsem otevřený vzdušný prostor plný světla, vybavený variabilním a pohodlným nábytkem. V podélném směru je rozšířen optickým efektem zrcadel osazených v masivních profilovaných zárubních původně protilehlých dveří. Poškozené parkety pokryly vinylové dílce looselay, které lze demontovat a dále použít. Žebrové radiátory skryly na míru vyrobené kryty z lakovaného plechu s křížkovým děrováním. Pro zútulnění a osvěžení tohoto velkého prostoru s vysokými stropy jsem použila prostorově výrazná závěsná svítidla, popínavé rostliny a obrazy z bezúdržbového mechu.

I díky množství rozrůstajících se živých rostlin se tu zaměstnanci cítí více jako v oblíbené kavárně než jako v práci. 

Rádi zde obědvají, relaxují u kávy a prostředí kavárny často volí i pro neformální obchodní schůzky.

1/2
1/1

Prostor kavárny je umístěn v 5. patře budovy, která spadá do památkové péče města Prahy.

 

Za barovým pultem na kavárnu navazuje příjemná střešní terasa orientovaná na jihozápadní stranu, kterou bylo škoda nevyužít jako externí kavárenský prostor. Z důvodu památkové ochrany budovy je vstup na terasu realizován po schodech původním oknem. Terasa je vybavena automatizovanou markýzou, slunečníky, mobilním nábytkem a rostlinami.

1/1