DŮM S TERASOU A ZAHRADOU

Interiér novostavby domu s útulnou terasou, krbem a velkou zahradou s bazénem jako elegantní bydlení pro rodiče, jejichž děti se již osamostatnily. Velký důraz jsem kladla na možnost zvolit úroveň osvětlení interiéru v každé místnosti dle aktuální nálady.

Lokalita        Běchovice

Studie           2017

Stav               realizováno 2019

Dům je komfortně vybaven podlahovým vytápěním, elektrickými žaluziemi a automatizovanou markýzou.

Z obytného prostoru v přízemí je přímý vstup na terasu i do zahrady a v domě žije s majiteli pejsek, proto je v přízemí použita velkoformátová dlažba. Ta vzhledem k asymetričnosti půdorysu v obývací části ubíhá diagonálně a vytváří nevtíravý dojem pohybu v interiéru. Na pokládku dlaždic jsem dohlížela, skládala jsem s pokladači jednu k druhé tak, aby kresba harmonicky navazovala. Dominantním prvkem přízemí domu je krb s přilehlou lavicí, obložený kamennou dýhou. Lavici si oblíbila nejvíce vnoučata. Veškerý nábytek v domě je navržen a zhotoven na míru. Použila jsem převážně sametově matný, bezotiskový laminát nano-tech Fenix NTM, dýhu v hpl značky Formica a dubový masiv. 

V koupelnách je, stejně jako v obytném prostoru přízemí, položena velkoformátová dlažba Melt z dílny italského výrobce Iris v kombinaci odstínů ivory a greige, v povrchových úpravách mat a lappato. Nádherná kresba těchto dlaždic vyniká nejvíce v matném provedení na podlaze. Koupelnový nábytek i umyvadlo z umělého kamene byly vyrobeny na zakázku.

1/1
1/1
1/1
1/1
foto Tomáš Dittrich
1/1